Obrazy

IMG_9438_1

Dzisiejsze obrazy, to kolejny bardzo prosty pomysł na pracę plastyczną, a efekt niesamowity. Moje dzieci uwielbiają malować, a ta technika bardzo przypadła im do gustu. Pewnie przede wszystkim ze względu na psikanie wodą. Ale po kolei :)

Potrzebne nam będą:

  • podobrazie (my wykorzystałyśmy tradycyjne, ale widziałam na allegro tablice malarskie, które są płytami HDF pokrytymi płótnem. Można je kupić za niewielkie pieniądze i myślę, że do takich prac będą się bardzo dobrze nadawać)
  • kolorowa bibuła
  • spryskiwacz do wody
  • pęseta

IMG_9421

Przed przystąpieniem do prac dobrze jest zabezpieczyć miejsce folią ochronną. Bibuła łatwo puszcza kolor po zetknięciu z wodą i z doświadczenia wiem, że trudno to potem wyczyścić. Bibułę tniemy na małe kawałki, trójkąty, kwadraty.

IMG_9423_1

Całe podobrazie spryskujemy wodą.

IMG_9425_1

Teraz kolorowe kawałki bibuły układamy na podobraziu. Jeśli jest za mało wody i bibuła nie nasiąka spryskujemy wszystko ponownie wodą. Bibuła musi być mokra i puścić kolor.

2016-10-14_13.30.08

Kiedy już cały obrazek będzie gotowy zostawiamy go jeszcze na kilka minut.

IMG_9434_1

Po tym czasie pęsetką ściągamy wszystkie kawałki bibuły. Można też zrobić to rękoma, ale bibuła bardzo farbuje i ręce będzie trudno domyć.

IMG_9448_1

Kiedy zdejmiemy już wszystkie kawałeczki bibuły odstawiamy obraz do wyschnięcia na kilkadziesiąt minut. Po tym  czasie możemy go wieszać na ścianie :) W naszym domu cieszą oko dwa takie dzieła!

IMG_9456_1

IMG_9454_1

Dodaj komentarz